Młodziczki: Zwycięstwo w derbach na zakończenie sezonu!

W ostatnią niedzielę stycznia zakończyliśmy rozgrywki w lidze młodziczek. Na parkiet przeciw Spartankom wybiegły zawodniczki KS WICHOŚ Jelenia Góra.
W żadnej minucie spotkania, nasze zwycięstwo nie było zagrożone, a zwycięstwo spokojnie dowieźliśmy do ostatniego gwizdka (61:46).
Dzięki bezpiecznej przewadze i kontrolowaniu akcji, więcej minut gry mogła otrzymać rozpoczynająca swoją przygodę z koszykówką Magdalena Getka, z kolei inne zawodniczki, zgodnie z zasadą trenera doświadczyły na własnej skórze „nie trenujesz, mniej grasz” – Inez Stradowska czy Nikola Śniegula, które dostały mniej minut w meczu.

Widać, że dziewczyny grają już zdecydowanie lepiej niż na początku rozgrywek. Swoją karierę w koszykówce rozpoczyna (Getka i Szewczuk). Moczulska, Szpil, Krynicka czy nasza rozgrywająca Rymer (dziś kilka naprawdę znakomitych podań) coraz lepiej sobie radzą na parkiecie.
To może być naprawdę fajny zespół w lidze kadetek. Coraz silniejsze: Jaszczak, Kozik, Stanowska, Mochól i Zakrocka z pewnością powalczą o miejsce w pierwszym składzie, co przełoży się na siłę zespołu. Przed nami jednak dużo pracy szczególnie w kwestii obrony.
Przypomnijmy, iż Spartanki są po obozie w Szklarskiej Porębie i ostatni tydzień ciężko przepracowały (9 treningów), co z pewnością zaowocuje w przyszłości.