Turniej Bochnia-Cup 2018: DZIEŃ I

TURNIEJ BOCHNIA-CUP 2018 – DZIEŃ

Pierwsze spotkanie w grupie rozpoczynamy z AKS SMS Łódź. Po pierwszej kwarcie, przegranej przez nasze dziewczyny 17:10, można było pomyśleć, że o zwycięstwo w tym pojedynku nie będzie łatwo. Kiedy do akcji wkracza 5 Spartanek: Zakrocka (12) Stanowska (12), Mochól (10), Jaszczak (8), Kozik (6), przewaga Łodzianek topnieje z minuty na minutę… już na początku 3 kwarty wychodzimy na prowadzenie 26:25 i już go nie oddajemy do końca spotkania.
Spartanki grają mądrze w ataku, dziela się piłką i są aktywne w obronie. Każda, która wchodzi z ławki dokłada swoją cegiełkę do zwycięstwa.
Dziewczyny na ławce wspierają dopingiem koleżanki na parkiecie co w efekcie przekłada się na końcowe zwycięstwo 50:43.
Martwi znów 19 niecelnych osobistych, ale cieszy coraz bardziej aktywna gra w ataku. BRAWO dla całego zespołu za postawę, a w szczególności dla 4 młodziutkich Spartanek z rocznika 2006-2007.

Drugi mecz przegrywamy bez walki 43:33 z ZKK OLIMPIA Wodzisław Śląski. W ataku brak ruchu, 17 niecelnych osobistych, niedokładne podania, milcząca ławka nie przekładają się na nasze zwycięstwo. W ataku 13 punktów rzuca jedna spartanka Sandra Jaszczak, a to zdecydowanie za mało aby myśleć o zwycięstwie nad tak mocnym zespołem ze Śląska.
W drugiej kwarcie boisko za 5 przewinień opuszcza Julia Mochól, co jest dla nas sporym osłabieniem. Na parkiecie wolę walki pokazuje młodziutka Klaudia Kaleta, pokazując w ten sposób że drzemie w niej ogromny potencjał.

Punkty zdobywały:
Kozik i Stanowska po 7 pkt, Kostrzewska i Mochól po 2 pkt, Zakrocka i Kaleta po 1 pkt. Szkoda tak oddanego meczu i tylu błędów w naszym wykonaniu. Dwa spotkania jednego dnia i dwa tak różne/odmienne w naszym wykonaniu pokazują, że potrafimy grać dobrą koszykówkę, ale cały czas potrzebna jest konsekwencja i dyscyplina w grze, zarówno w ataku i obronie.
Oprócz własnych słabości zmagamy się z przeziębieniem. Brawa dla Spartanek, które nie opuściły nas w turnieju, pomimo zdrowotnej niedyspozycji.

Czekamy na następne dziewczyny by dołączyły do naszego zespolu: Wiktoria Sikorska, Amelia Saran, Adriana Popławska i dwie nowe Spartanki: Paula Pałka i Lena Niedzielska.