Turniej Bochnia-Cup 2018: DZIEŃ II

Turniej BOCHNIA-CUP 2018: DZIEŃ II

W drugim dniu turnieju rywalizację w grupie skończyliśmy z najmocniejszą drużyna turnieju , Mistrzem Slowacji YUNG ANGELES 2005 Kosice. Spartanki do tego spotkania podeszly bardzo zdeterminowane i skupione. Pierwsza kwarta zakończona 18:16 pokazuje, że w naszych dziewczynach drzemie ogromny potencjał. W tej części gry slowaczki nie mogą sobie poradzić z dobrze dysponowaną w tym okresie Martyną Kozik, która zdobywa sama 10 punktów z rzędu. Kolejna odsłonę przegrywamy 17:5. Słowaczki wykorzystują przewagę wzrostu i doświadczenia nad naszymi młodymi Spartankami, które uzupełniają skład w roczniku 2005.
Do przerwy wynik 21:35 pokazuje,że stać nas na dobrą grę ale z tak mocnym przeciwnikiem ciężar zdobywania punktów muszą brać na swoje barki również pozostałe dziewczyny.
W drugiej połowie opadamy z sił i przeciwniczki wykorzystują nasze błędy, z minuty na minutę powiększając przewagę. Mecz kończymy z wynikiem 32:66, ale z pierwszej partii meczu możemy być zadowoleni.

Punkty zdobywały:
Kozik 10, Mochól 7, Jaszczak 5, Kostrzewska 4, Zakrocka i Stanowska po 3.

Drugi mecz rozgrywamy przeciwko 4 drużynie grupy A – MKS MOS Katowice, które na turnieju wystąpiły rocznikiem 2006. Szanse gry w tym meczu otrzymują wszystkie nasze Spartanki: Blanka Warsińska, Oliwia Piasna, Klaudia Kaleta i zdobywają swoje pierwsze turniejowe punkty. Mecz bez emocji zakończony wysoką przewagą 15:68 dla Spartanek.

Kozik 18, Zakrocka i Jaszczak po 7, Michalak i Kostrzewska po 6, Stanowska 5, Pazdzierkiewicz i Mochól po 4, Piasna i Warsińska po 2.